Zaproszenie

„Zobaczyć autyzm” czyli SZAFOWANIE W PRUSZKOWIE – to kolejna akcja Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu „Przylądek” w Parzniewie, która w tym roku świętuje swoje 10-lecie.

W tym roku otworzyliśmy nowy budynek szkoły podstawowej, wybudowany ze środków własnych rodziców. W planie mamy budowę szkoły przysposobienia zawodowego, domu dziennego pobytu i w końcu najważniejszego projektu – DOMU NA ZAWSZE, gdzie zamieszkają nasi podopieczni, kiedy rodzice już nie będą mogli się nimi opiekować. Chcemy stworzyć dla nich bezpieczne i stabilne środowisko nauki i życia, które pozwoli im na rozwój i da możliwość kontynuacji edukacji, a finalnie zamieszkania i pracy na rzecz lokalnej społeczności. Tak duży projekt wymaga korzystania nie tylko ze środków własnych rodziców, ale połączenia naszej determinacji z przychylnością władz oraz wielu instytucji. Czynimy to wszystko dla naszych uczniów – mieszkańców Powiatu  Pruszkowskiego. Ze swojej strony podejmujemy kolejne działania zbliżające nas do osiągnięcia upragnionego celu. Dlatego rozpoczęliśmy współpracę z Fundacją „PO PIERWSZE” i chcemy włączyć całe środowisko powiatu pruszkowskiego w akcję SZAFOWANIE, która pomoże pozyskać nam środki na budowę naszego ośrodka, a także wesprze zbiórkę funduszy na realizację filmu „Zobaczyć Lili”  ukazującego prawdziwe życie osoby z autyzmem autorstwa znanego aktora Pawła Burczyka.

SZAFOWANIE to akcja zbiórki odzieży i tekstyliów używanych prowadzona przez Fundację „PO PIERWSZE” z której dochód przeznaczony jest na wsparcie osób i instytucji, które tego najbardziej potrzebują. Zbierać można wszelkiego rodzaju ubrania, buty powiązane w pary zapakowane do osobnych worków, pościel, koce, pluszowe zabawki oraz wszystko to, co zalega w szafach i nadaje się jeszcze do użytku. Oczywiście bez rzeczy brudnych czy poplamionych. Wszystkie artykuły muszą być suche, zapakowane do worka i dobrze zawiązane. Nie ma wymogów co do wielkości i rodzaju worka. Następnie firma recyklingowa współpracująca z Fundacją „PO PIERWSZE” przyjeżdża na miejsce, gdzie odbywa się finał zbiórki i odbiera wszystkie zebrane tekstylia, a dochód z każdego kilograma zostaje wpłacony na konto potrzebujących – w tym wypadku Fundacji Lepszy start wspierającej Szkołę „Przylądek” oraz Pawła Burczyka autora filmu na temat życia osoby z autyzmem „Zobaczyć Lili”.

Akcja SZAFOWANIE pozwoli także zrealizować cel ekologiczny czyli sprzątanie naszej planety z materiałów, które w innych okolicznościach zaśmiecałyby świat, a Fundacja „PO PIERWSZE” pozwoli nadać im drugie życie.

Liczymy również, że uda nam się osiągnąć cel edukacyjny, jakim jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu, co dla naszych podopiecznych jest bardzo istotne

W akcję Szkoły „Przylądek” włączyło się Centrum Handlowe „Nowa Stacja”, gdzie 27 października 2021 r. od godz. 13 odbędzie się spektakularny finał zbiórki. W akcję osobiście angażują się Michał Wiśniewski oraz Paweł Burczyk, którzy sami odbiorą przyniesione przez darczyńców worki.

Aby akcja okazała się sukcesem i można było zebrać dużą ilość używanych tekstyliów, potrzebujemy działań o szerokim zasięgu powiatowym. Zachęcamy zatem do udziału.

Print Friendly, PDF & Email