List od Rady Rodziców

                                                                                          Brwinów, dnia 14 października 2021 r.

Rada Rodziców
Szkoły Podstawowej nr 2
przy Zespole Szkół Ogólnokształcących
w Brwinowie

                 Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

            Dzisiaj obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Edukacji Narodowej.

Jak pisał starożytny filozof Plutarch, „Zadaniem nauczyciela nie jest „wypełnienie” głowy ucznia, ale zapalenie w niej płomienia”. Wy – Nauczyciele, Wychowawcy i wszyscy Pracownicy Szkoły – każdego dnia pozwalacie naszym dzieciom rozwijać się, zapalając ten płomień w ich młodych duszach.  Okazując im sympatię i życzliwość, sprawiacie, że szkoła staje się dla nich drugim domem.

            Dziękujemy za troskę, za pozytywne wzorce i odkrywanie prawdy. Bez dobrego przykładu nie ma możliwości harmonijnego rozwoju. Dzięki Waszemu zaangażowaniu  nasze dzieci stają się coraz lepsze i mądrzejsze.

            Życzymy Państwu  dużo zdrowia i sił oraz zapału i chęci do pełnienia tej zaszczytnej misji, jaką jest nauczanie i wychowywanie młodego pokolenia. Kiedy nasze dzieci opowiadają nam o Was, o Waszych ciekawych lekcjach, o niesamowitych wycieczkach, o pysznych obiadach w szkolnej stołówce, o  troskliwej opiece Pań Woźnych, o wizytach w bibliotece, czy u Pań Pielęgniarek, wiemy, że jesteście dla nich ważni. Wierzymy, że nadejdzie czas, gdy za ten trud i ciężką pracę będziecie godnie nagradzani i doceniani przez ogół społeczeństwa. 

Z wyrazami szacunku i wdzięczności,
Rada Rodziców ZSO

Print Friendly, PDF & Email