Czwórbój Lekkoatletyczny MAZOVIA 2018

9 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie odbył się czwórbój lekkoatletyczny szkół podstawowych, organizowanych w ramach Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza – MAZOVIA. Z tego cyku były to ostatnie zawody w roku szkolnym 2017/2018.

Celem naszych spotkań jest m.in. przygotowanie dzieci do udziału w kulturze fizycznej i popularyzacja lekkoatletyki. Do zawodów zgłosiło się sześć reprezentacji gmin: Błonie, Michałowice, Milanówek, Leszczno, Podkowa Leśna oraz Brwinów. W sumie wystartowało siedem drużyn, my jako gospodarz zawodów skorzystaliśmy z prawa wystawienia dwóch reprezentacji. Każda drużyna gminy składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców rocznik max 2005. W zawodach wzięło udział 42 uczniów szkół podstawowych. Każdy zawodnik startował w czterech konkurencjach tj. bieg 60m, skok w dal, rzut piłeczka palantową oraz dziewczęta bieg 600m i chłopcy 1000m.
Po uroczystym otwarciu zawodów dziewczęta i chłopcy przystąpili do rywalizacji w poszczególnych konkurencjach. Nad przebiegiem zawodów czuwali sędziowie z PZLA w składzie: p. Edward Romanowski, p. Kazimierz Radzikowski, p. Wojciech Błaszczak, p. Aleksander Żórawski, p. Michał Żórawski oraz p. Sebastian Kończak. Reprezentantami naszej gminy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Otrębusach oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brwinowie. Wystąpili w składzie: Janik Dominika, Janik Karina, Łębikowska Alicja, Torchalska Helena, Omelańczuk Ewa, Chważowska Natalia, Walas Julian, Chaber Emil, Nadstawny Maciej, Grzybwski Adam, Podgórski Bartosz, Benesz Piotr. Opiekę nad naszymi drużynami sprawowali p. Małgorzata Laskowska oraz p. Sebastian Kończak.
Podczas zawodów na „gorąco” wyniki z poszczególnych konkurencji ogłaszała i komentowała p. Mira Misarko. Kiedy zawody zbliżały się do końca, na swój start w biegu sztafetowym oczekiwali już chłopcy i dziewczęta z klas IV szkoły podstawowej. Dopingowani przez publiczność i swoich Rodziców walczyli o miano najszybszej sztafety wśród kl. IV. Najszybszą klasą okazała się reprezentacja kl. IVc. Po tych emocjach czekały nas jeszcze większe, bowiem zbliżało się uroczyste zakończenie czwórboju lekkoatletycznego, ogłoszenie wyników i dekoracja wszystkich reprezentacji.
Klasyfikacja drużynowa
I miejsce Gmina Brwinów 1 1171 pkt
II miejsce Gmina Leszno 1132 pkt
III miejsce Gmina Błonie 1027 pkt
IV miejsce Gmina Podkowa Leśna 1001 pkt
V miejsce Gmina Brwinów 2 974 pkt
VI miejsce Gmina Milanówek 953 pkt
VII miejsce Gmina Michałowice 852 pkt
Klasyfikacja indywidualna
DZIEWCZĘTA
I miejsce – Sokół Ola – Leszno – 299 pkt
II miejsce – Janik Dominika – Brwinów – 281 pkt
III miejsce – Janik Karina – Brwinów – 274 pkt
CHŁOPCY
I miejsce – Konowski Andrzej – Milanówek – 251 pkt
II miejsce – Ferenc Michał – Błonie – 250 pkt
III miejsce – Walas Julian – Brwinów – 230 pkt
Gratulacje, puchary, medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczyli oglądający zawody: Zastępca Burmistrza Brwinowa p. Jerzy Wysocki, Dyrektor ZSO p. Zofia Kowalczyk oraz Koordynator Stowarzyszenia Mazovia p. Wojciech Wlazło. Te wspaniale chwile uwiecznili na zdjęciach p. Waldemar Zieńko i p. Piotr Makijenko.
Już po raz siódmy nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z kierownikiem hali sportowej p. Jackiem Zielińskim zorganizowali i czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów lekkoatletycznych. Szczególne podziękowania za organizację drużyna nauczycieli w-f ZSO kieruje w stronę Burmistrza p. Arkadiusza Kosińskiego, Zastępcy Burmistrza Brwinowa p. Jerzego Wysockego oraz Dyrektora ZSO p. Zofii Kowalczyk. Do tego sukcesu organizacyjnego przyczynili się inni pracownicy naszej szkoły.
Kolejnych sukcesów sportowych życzą i ponownie zapraszają nauczyciele w-f ZSO: p.Waldemar Zieńko, p.Andrzej Przekop, p. Jacek Niemira, p. Małgorzata Laskowska, p. Piotr Makijenko, p .Jakub Jasiński, p. Mira Misarko oraz p. Jagoda Borchert.
Tekst Jagoda Borchert, zdj. Wademar Zieńko, Piotr Makijenko

Ze względu na RODO zdjęcia do pobrania z poniższego linku. Skopiuj i wklej link do przeglądarki. UWAGA: Zdjęcia są własnością autorów. Zakaz rozpowszechniania i upubliczniania. Zdjęcia do użytku własnego.

http://zsobrwinow.pl/Mazovia2018.zip

Print Friendly, PDF & Email