Monthly Archives: listopad 2022

Zawody pływackie „Dzień Mazovii 2022”

Dzień Mazovii 2022 zorganizowany 29 listopada bieżącego roku przez Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” był imprezą w wydaniu olimpijskim.

Wiem jak segregować – konkursy ekologiczne w szkołach

Projekt „Działaj dla klimatu”jest realizowany w szkołach w Brwinowie, Żółwinie i Otrębusach, a także w Nowej Wsi, Michałowicach , Komorowie i w islandzkim Sangerdi. Uczniowie mogą wziąć udział w akcji edukacyjnej „Wiem jak segregować”. W związku z tym otrzymaliśmy kosze wielofrakcyjne do segregacji odpadów.Zachęcamy do udziału w konkursach ekologicznych, które odbywają się obecnie na terenie naszej szkoły.

#kochamsłyszeć

#kochamsłyszeć
#jestemślimaczkiem

W październiku została przeprowadzona w naszej szkole akcja profilaktyczna pod tytułem #kochamsłyszeć.

Zebranie Rady Rodziców

Międzynarodowe Forum Nowatorstwa Pedagogicznego

W dniach 16-17 listopada odbyło się IV Międzynarodowe Forum Nowatorstwa Pedagogicznego. Zapoznanie się z dobrymi praktykami w innych szkołach i poznanie kierunków innowacji dało nam zastrzyk wiedzy i dobrej energii. W tym roku nasza szkoła – reprezentowana przez Panią Dyrektor Zofię Kowalczyk oraz Panią Dominikę Dziedzińską – pierwszy raz miała możliwość uczestniczenia w Forum.

Wyniki konkursu „Mój świat pokoju”

Nagrody zdobywają:
Nina Nastarowicz 1c
Alicja Jasińska 1d
Małgorzata Karpiuk  2a
Hanna Król 2d
Anna Ciak 3c
Ludwik Hejno 3d
Maria Maj 4d

„Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie oddziału przedszkolnego wraz z uczniami klas 1-3 przekazali szkolnej bibliotece dwie wyjątkowe książki. W ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie wspólnie z nauczycielami stworzyli własnoręcznie napisane i zilustrowane dzieła.

„Czerwony Kapturek” na wesoło

18 listopada klasy 4d, 4e, 5a i 5b wzięły udział w spektaklu „Czerwony Kapturek” w języku angielskim w Grodzisku Mazowieckim. Przedstawienie było przygotowane w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z dużą dawką bajkowego morału, wzbogacone wesołymi piosenkami.

Konkurs „Owoce i warzywa jesieni”

Konkurs fotograficzny  ”Owoce i warzywa jesieni„ został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy bardzo dużo ciekawych zdjęć. Uczniowie wykonali bardzo piękne kompozycje z wykorzystaniem warzyw i owoców.