Kategoria: Świetlica

Origami w świetlicy

Wrzesień – miesiącem origami w świetlicy klas 1-3. Origami jest sztuką składania papieru. W wyniku tej umiejętności dzieci stworzyły piękne rybki, lisy, łabędzie czy gwiazdy, które stały się dekoracją w Ich pokojach. Zachęcamy do wspólnej zabawy, dzięki której dzieci rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność.
Wychowawcy świetlicy.

Drzewa genealogiczne

Genealogia to coś, co pociąga i małych, i dużych. Niektórzy drzewo genealogiczne robią w szkole i od tego zaczyna się ich przygoda z
poznawaniem kolejnych przodków.

Tworzymy kartki bożonarodzeniowe

Kolejne zajęcia świąteczne w świetlicowe. Tworzymy kartki bożonarodzeniowe. Zajęcia przeprowadzone pod okiem p. Dariusza.

Zaczarowane zdjęcia

Kolejny temat przeprowadzony w świetlicy to Andrzejkowe wróżby. Na zajęciach powstały wyjątkowe i niepowtarzalne prace. Pod okiem Pana Dariusza dzieci chętnie pozowały do zdjęć, by choć na chwilę przenieść się w bajkowy świat fantazji. Autorem i pomysłodawcą jest Pan Dariusz Wałachowski. 

Tydzień Tolerancji

W ramach tygodnia o Tolerancji wspólnie z dziećmi tworzyliśmy komiks używając przy tym słów grzecznościowych względem siebie i osób dorosłych. Każde dziecko mogło stworzyć jedną scenę i pod okiem opiekuna świetlicy p. Dariusza pierwsze sceny powstały. Oto dzieło dzieci. 

Kodowanie obrazków

W naszej świetlicy szkolnej powstała grupka dzieci, która rozpoczęła kodowanie obrazków, czyli tworzenie kart pracy dla innych dzieci.

Tworzyliśmy korony królów i królowych, flagi Polski oraz kotyliony

W naszej świetlicy zrobiło się kolorowo i narodowo. Na dzień 11 listopada udekorowana została świetlica barwami czerwono-białymi. Tworzyliśmy korony królów i królowych, flagi Polski oraz kotyliony. 

Świetlicowy konkurs plastyczny „Najpiękniejsza choinka”

Świetlicowy konkurs na „Najpiękniejszą choinkę Bożonarodzeniową” rozstrzygnięty! Laureaci konkursu:

Świetlicowe przedstawienie świąteczne

1 grudnia 2018 roku w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, którzy przygotowali Przedstawienie Świąteczne.