Wizyta Świętego Mikołaja w Dwójce

6 grudnia wszyscy mieliśmy nadzieję, że Mikołaj do nas przyjdzie. Na szczęście nie zawiedliśmy się. Poczciwy staruszek (Mikołaj Drygas) wraz z orszakiem prześlicznych Śnieżynek (Daria Kurpiewska, Magda Koseła, Ala Wiśniewska, Małgosia Litwinowicz) i dzielnych ochroniarzy (Michałem Koszewskim i Pawłem Barańskim) chodzili po szkole i
odwiedzali grzecznych uczniów. Mikołaj miał oczywiście worek słodyczy.

Tego dnia uczniowie mieli za zadanie przebrać się za pomocników św. Mikołaja. Najliczniej przebrana przybyła klasa IV b i dzięki temu wygrała kosz pierników. II miejsce zajęła klasa III c gimnazjum, gdyż…. św. Mikołajem była wychowawczyni (a za to przyznawano potrójną ilość punktów), nierozpoznawana tego dnia przez innych uczniów na szkolnym korytarzu.

Święta, święta i po świętach…. Już czekamy na kolejne Mikołajki.