Dzień Wolności

DSCF2618Z okazji 25- lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole szereg imprez mających na celu przybliżyć realia życia w czasach PRL-u i uświadomić drogę naszego kraju do odzyskania pełnej niepodległości.
Zwieńczeniem tych działań był właśnie zorganizowany w szkole 4 czerwca 2014 Dzień Wolności.
W tym dniu zamiast tradycyjnych lekcji odbywały się Koncerty Konkursowe Piosenek Alternatywnych i Złotych Przebojów Lat 80-tych. W klasach uczniowie wspólnie wyrabiali transparenty z hasłami wolnościowymi i kryzysowe dania. Odbyła się również wystawa prac plastycznych, na temat: „Solidarność- wczoraj i dziś”.
Finałem obchodów tego dnia miał być przemarsz uczniów naszej szkoły z transparentami pod Urząd Miasta i spotkanie z Panem Burmistrzem w celu przekazania Karty Praw i Obowiązków Współczesnego Patrioty. Karta ta wypracowana została podczas szkolnej debaty na temat transformacji ustrojowej i roli społeczeństwa obywatelskiego. Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany i manifestacja z transparentami nie doszła do skutku. Pan Burmistrz Walendowski przybył jednak do szkoły i spotkał się z uczniami na hali sportowej.
Z powodu pogody przełożony został również Szkolny Bieg po Wolność. Na szczęście w czwartek pogoda już dopisała i sztafety klas odbyły się w pięknym czerwcowym słońcu.
Jedno z haseł na transparentach brzmiało: „Wolność jest jak powietrze, tylko wtedy się ją docenia gdy jej brak”. Obyśmy zawsze mogli oddychać nią pełną piersią.

Print Friendly