Naszą szkołę odwiedził Paweł Deląg

28 października odwiedził nas pan Paweł Deląg, odtwórca wielu ról w filmach polskich i zagranicznych.

Z naszą szkołą połączyła go rola Marka Winicjusza z filmu ,,Quo vadis” w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Jego przybycie miało bowiem bezpośredni związek z projektem realizowanym przez klasę VIII a Mój bohater ,,Quo vadis”. Do spotkania doszło z inicjatywy Matyldy Parzęckiej i dzięki zaangażowaniu jej rodziców. Zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu zostali uczniowie klas VIII i klasa I b LO.

Pan Paweł Deląg opowiedział o swojej pracy przy realizacji tego filmu. Odpowiadał wyczerpująco na wszystkie pytania uczniów. Przybliżył nam postać filmowego Winicjusza.

Aktor zapoznał nas również z projektem Polska Kulturalna, w który jest sam zaangażowany, a który ma ocalić od zapomnienia wielkich aktorów np. Annę Dymną, Zbigniewa Cybulskiego czy Daniela Olbrychskiego.

Wystarczyło również czasu na ćwiczenia aktorskie dla tych, którzy wykazali zainteresowanie tym zawodem i mieli odwagę ,,zagrać” przed publicznością.

Jeszcze raz dziękujemy Państwu Parzęckim za pomoc w zorganizowaniu spotkania, a Matyldzie Parzęckiej, Julii Dominiak i Małgorzacie Napiórkowskiej z kl. VIII a za opracowanie formuły spotkania.

Anna Cwalina
Agnieszka Kurządkowska
foto: Małgorzata Laskowska

Print Friendly, PDF & Email