Kategoria: Świetlica

Warsztaty – świąteczne kartki

W świetlicy klas 1-3 w minionym tygodniu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie wykonywali świąteczne kartki. Nadchodzące święta są doskonałą okazją do podarowania pięknie ozdobionej pocztówki.

Eksperymenty w świetlicy

Za nami miesiąc świetnej zabawy połączonej z nauką w ramach zajęć „Eksperymenty w świetlicy”. Tym razem uczniowie klas 1-3 mieli możliwość odkrywania i uczestniczenia w wielu ciekawych zjawiskach.

Świetliczek Sportowy

W październiku Wychowawcy Świetlicy zorganizowali dla klas 1-3 konkurs, który oparty był o najróżniejsze aktywności fizyczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się takie dyscypliny jak: rzut piłką do kosza, celne strzały lub obrona bramki, skok w dal, akrobatyka, jazda na rolkach, szybki chód po bieżni oraz przeciąganie liny.

Konkurs „Kotylion narodowy”

9 listopada w świetlicy klas 1-3 odbył się konkurs na najpiękniejszy kotylion. Nagrodę główną otrzymała Madzia. Serdecznie gratulujemy kreatywności naszej Zwyciężczyni!

Origami w świetlicy

Wrzesień – miesiącem origami w świetlicy klas 1-3. Origami jest sztuką składania papieru. W wyniku tej umiejętności dzieci stworzyły piękne rybki, lisy, łabędzie czy gwiazdy, które stały się dekoracją w Ich pokojach. Zachęcamy do wspólnej zabawy, dzięki której dzieci rozwijają swoją wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność.
Wychowawcy świetlicy.

Drzewa genealogiczne

Genealogia to coś, co pociąga i małych, i dużych. Niektórzy drzewo genealogiczne robią w szkole i od tego zaczyna się ich przygoda z
poznawaniem kolejnych przodków.

Tworzymy kartki bożonarodzeniowe

Kolejne zajęcia świąteczne w świetlicowe. Tworzymy kartki bożonarodzeniowe. Zajęcia przeprowadzone pod okiem p. Dariusza.

Zaczarowane zdjęcia

Kolejny temat przeprowadzony w świetlicy to Andrzejkowe wróżby. Na zajęciach powstały wyjątkowe i niepowtarzalne prace. Pod okiem Pana Dariusza dzieci chętnie pozowały do zdjęć, by choć na chwilę przenieść się w bajkowy świat fantazji. Autorem i pomysłodawcą jest Pan Dariusz Wałachowski. 

Tydzień Tolerancji

W ramach tygodnia o Tolerancji wspólnie z dziećmi tworzyliśmy komiks używając przy tym słów grzecznościowych względem siebie i osób dorosłych. Każde dziecko mogło stworzyć jedną scenę i pod okiem opiekuna świetlicy p. Dariusza pierwsze sceny powstały. Oto dzieło dzieci.